Чи не готують Україні примус до «боснійської» моделі?

hai-nyzhnykПавло Гай-Нижник

За деякими відомостями, 7 вересня Порошенко таємно перемовлявся з довіреним помічником Путіна Сурковим! Це що? Сепаратні переговори? Нагадаю, що Сурков є провідником ідеї “русскага міра” та куратором “українського сценарію” від ФСБ! Саме цей Сурков приїздив до Януковича і фактично керував розстрілом українців під час трагічних подій Революції Гідності! Про що змовляються за нашими спинами і якою буде ціна? Хто сплачуватиме і вже сплатив цю непомірну ціну? Ми – народ України!

Переговори з терористами і російськими вбивцями фактично означає визнання цих ДНР та ЛНР, які апріорі ні до чого не приведуть, позаяк їхні апетити й вимоги зростатимуть. Чи для когось є таємницею справжня мета і наміри путінських головорізів та їхнього ляльковода?!

Дипломатія звісно ж мусить робити свою справу, але без приниження національної честі та народної гідності, без потурання убивцям, без нехтування реформами (під прикриттям високих фраз) та без залишення на призволяще українських вояків.

Влада забула досвід перемир’я, яке вже нещодавно було? Забули зраду генералів, які кинули на вірну смерть наших хлопців під Іловайськом (і не тільки). Нагадати хто в цій країні є верховним головнокомандувачем?

Ми чуємо гучні заяви недороблених наполеонів! Стіни вони будуватимуть… Хто відповів, хто покараний (Гелетей, Литвин, регіонали…, зрадники зі штабу АТО, з СБУ)? Де слідство і арешти винних у котлах і зрадах? Де слідство й арешти над тими, хто злив (подарував) Крим Путіну?! Чому батальйони й досі без важкої техніки і без зброї?! Де слідство над призначеними вже після Революції нуворишами, генпрокурорами тощо, які вже встигли завалити й перепродати все й усіх?! Досить брехати і розповідати байки про реформи й люстрацію, бо вони не люструють перш за все самих себе та свої комерційні партії! Чому досі існує поручне коло квотних призначень, яке на практиці є нічим іншим як партійним кумівством і прихованою корупцією! Чому вчорашні соратники й приспішники Януковича знов займають високі державні посади, чому на цих високих посадах продовжують сидіти дерибанщики, злодії та зрадники?

Брехня на брехні, продаж на перепродажі… в тому числі й нас і нашої держави!

І ще про деякі ознаки сьогодення. По “5 каналу”, який, як відомо, належить П.Порошенку, цілими днями від 8 вересня крутять виступи деяких політологів і аналітиків, які наполегливо доносять до глядачів тези, що наймудріша позиція України, проваджувана тепер Президентом України, полягає у тому, аби залишити підконтрольні росіянам та їхнім бойовикам-терористам території Донецької та Луганської областей й визнати їх тимчасово окупованими територіями або ж теренами із замороженим конфліктом. Потім, мовляв, якось розрулимо і колись повернемо назад. Отже суспільну думку починають готувати до моральної готовності проковтнути фактичне визнання Лугандону із юридичними заувагами, що все тимчасово й заради миру. Риторика подібна до Криму: не визнаємо, але мусимо погодитися. Тільки Крим вже де-юре москалі приєднали до Рашки, а Лугандон буде приєднано де-факто. Питання лише в різниці: все буде втілено в життя за схемою “Придністров’я / Абхазія” чи за “Боснійським” сценарієм… Пропонується логіка: «здамо Донбас – збережемо Україну», або ж «Мир – понад усе». Проте якою ціною для держави Україна та українського народу. За умови неспроможності втримати Донбас збройно, важливо унеможливити повторення ланцюга (Крим – Донбас – ?) путінського прориву вглиб України силою, або блокування її федералізації політичним шляхом. І чи достатньо цього Путіну?

P.S. Тим часом накопичуються військові контингенти окупантів в Криму на межі з Херсонщиною, розгортається важке озброєння й здійснюється мобілізація у Придністров’ї, а СБУ дивним чином “не помічає” активізацію та поширення сепаратистських організацій та пропаганди на Буковині та в Закарпатті. Чи не готують Україні під страшилкою поширення сепаратизму-тероризму та під туманом широкого самоврядування-децентралізації примус до “боснійської” моделі. А це вигідно не лише Росії, а й деяким суміжним з Україною державам й місцевим князькам-олігархам…

П. П. Гай-Нижник

 

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.