Тріумф словесного популізму й маніпуляцій “генпрока”

hai-nyzhnykПавло Гай-Нижник

Ви бачили як тріумфально вів свою прес-конференцію у Верховній Раді генеральний прокурор? Певно, що так, принаймні із сюжетів новин.

А от мене зацікавило щонаменше кілька аспектів з усього цього дійства.

– Чому підозрювані у злочині (чи злочинній халатності) та смертях в Іловайському казані з Генштабу досі не затримані, а до того ж перебувають на державних посадах?

– А верховний головнокомандувач що? ніяким чином не має нести відповідальність за цю поразку, яку, нагадаю, він ще нещодавно привселюдно називав перемогою?

– А колишній прем’єр Яценюк чому досі не затриманий?

– Чому по ліву руку від генпрокурора приспокійненько сиділа особа, яку звинувають у тотальній корупції (Пашинський) і навіть намагалася вести прес-конференцію?

– Чому генпрокурор не прокоментував от таку “переможну” статистику імітації боротьби з корупцією: за липень 2015 – липень 2016 рр. у корупційних справах було винесено 952 вироки. Але! Але лише 128 осіб отримали реальні терміни. З них тільки 33 вироки набули законної сили. Решта оскаржуються. І ще цікавіші “перемоги”: з категорії А (тобто – вищі чиновники) було засуджено “аж” двох голів РДА і заступника голови держсільгоспінспекціі (!!! – це у нас найвищі чиновники?). А з іншої категорії справ, а саме серед суддів,слідчих, місцевих голів, було засуджено “аж” трьох слідчих і одного сільського голову!

– Чому заочно висувають звинувачення та збираються заочно ж судити російських вищих державних чиновників, в тому числі й міністра оборони РФ Шойгу, а головному злочинчеві Путіну ані підозр, ані звинувачень, ані заочного українського суду! Він там у Кремлі що – хлопчик на побігенках?!

Звісно ж заочно судити тих, до кого не дотягнуться руки, і це чудово усі усвідомлюють, легше і піарніше, аніж своїх реальних злочинців, та навіть про Путіна згадати – кишка затонка, хай навіть і суто з ідеологічної точки зору…

Українські владоможчі намагаються вичистити свої запрямовані костюмчики та репутацію брудними руками, чистою брехнею та погано приховуваними маніпуляціями й популізмом під прикриттям “кволої” війни, яку й війною де-юре визнати не спроможні… Зрештою, усвідомлюючи дісний стан, структуру та фактичну схему й спосіб функціонування нинішніх українських державних органів, реально політичну та юридичну відповідальність за ці два роки бедламу та трагіспектаклю в державі мають нести, перш за все, Порошенко та Яценюк! Решта з цієї клоаки – лише подільники та співучасники іншого калібру…

Запитання, звісно ж, риторичні… Висновки робіть самі, громадяни України…

Bookmark the permalink.