Павло Гай-Нижник
Шановна громадо, «люстраційні комітети», борці й псевдоборці, патріоти й байдужі, а також опозиція і шанувальники солодкомовного (чи солодкоангломовного?) нашого.
Запізніла для Вас звістка (чи радісна – судіть самі) про чергове оновлення кадрів. Оновлення оновленням, та от не дуже й оновлення, проте не очищення – це точно.
Так от – Костянтин Картошкін з липня 2015 р. – директор державного підприємства «Зоря»-«Машпроект», яке входить в структуру Державного концерну «Укроборонпром». 28 липня 2015 р. він був представлений керівництву завода. Тоді ж К.Картошкін заявив, що головним завданням підприємства є диверсифікація нових зовнішніх ринків.
Хто це, запитаєте, і чи варто Вам витрачати час на читання подальшого тексту? Гадаю, що варто. Нагадаю, що К.Картошкін є людиною з бізнесу П.Порошенка. Він народився 1971 р. в Миколаєві. 1994 р. закінчив КПІ зі спеціальності «інженер електронної техніки». У 2000 р. закінчив Міжнародну школу бізнесу зі спеціальності «економіка». Від 1994 до 2003 рр. працював на Чорноморському суднобудівному заводі, пройшовши по кар’єрній драбині шлях від молодого спеціаліста до заступника генерального директора. Тоді ж у 2003 р. К.Картошкін став фінансовим директором підприємства «Агроекспорт», якого керівник компанії Г.Жильцов звинуватив у сприянні у 2006 р. рейдерському захопленні «Агроекспорту» банком «Аваль» через закредитування (фірма судилася з К.Картошкіним – відомо принаймні про 42 томи кримінальної справи).
Зауважу, що на час приходу К.Картошкіна на посаду фінансового директора «Агроекспорт» мав річний обіг коштів у 100 млн. дол. США, а також у власності: 12 елеваторів (з них п’ять водяних і чотири залізничних), комплекс для перевалки вантажів у Миколаївському річковому порту, річковий флот вантажністю у 30 тис. т., олійноекстраційний завод «Екстрол», а в колективі підприємства працювало 2,5 тис. осіб. На 2006 р. через фінансові операції та закредитування «Агроекспорт» було доведено до банкрутства. Типова схема рейдерської змови і захоплення підприємства в стилі 90-х.
У жовтні 2008 р. К.Картошкін прийшов на Севастопольський морський завод заступником генерального директора з економіки. Після перемоги на президентських виборах В.Януковича, в березні 2010 р. К.Картошкіна рішенням Наглядової ради підприємства було призначено генеральним директором Севастопольського морського заводу. Власником цього заводу був і залишається Петро Порошенко!
К.Картошкін одним з перших в Криму визнав Севастополь російським містом федерального значення, а також заздалегідь вів у квітні 2014 р. листування з міністерством промисловості і торгівлі РФ. К.Картошкін щиро й відверто звітував у Москву про фінансово-економічні показники підприємства П.Порошенка (Севастопольського морського заводу).
Так от, 16 квітня 2014 р. кримські керівники отримали пропозиції Мінпромторгу РФ до 28 квітня надати до його Департаменту Суднобудівної промисловості і морської техніки інформацію «в паперовому та електронному вигляді» про фінансовий стан підприємств Республіки Крим (саме так – без «Автономної»). Крім того, Москва зажадала від перебіжчиків-колаборантів «вказати які заходи державної підтримки були надані підприємству з 2010 р. по 2014 рік урядом України».
У відповідь на це К.Картошкін вже 23 квітня 2014 р. особистим листом доповідав заступникові директора Департаменту Суднобудівної промисловості і морської техніки Мінпромторгу РФ А.Курасову, що 1 січня 2013 р. в Україні вступив в силу Закон «Про проведення економічного експерименту з державної підтримки суднобудівної промисловості», згідно з яким приватним підприємствам суднобудівної промисловості (а значить і заводу міністра закордонних справ П.Порошенка від уряду Януковича-Азарова) була надана наступна підтримка: пільгова ставка Єдиного Соціального Внеску 33,2% замість 39,1% та 0% ставки Єдиного Соціального Внеску на оплату лікарняних листів замість 33,2%. Крім того, від 6 серпня 2011 р. Севастопольський морський завод П.Порошенка було звільнено від сплати земельного податку, а це дало йому «вивільнення» більш як 8 млн. грн. У додатку К.Картошкін докладав у Москву ще на двох аркушах фінансово-економічні показники діяльності «Севморзаводу».
І це ще не все. Одразу ж після окупації та анексії Криму Російською Федерацією, К.Картошкін заявив, що прагне співробітничати із окупаційною владою. Він, зокрема, заявив: «Вже сьогодні ми готові підключитися до ремонту і модернізації суден російських судохідних компаній».
Тим не меш і попри такі привселюдні заяви (були опубліковані) та зрадницькі дії К.Картошкіна П.Порошенко (вже як президент України) переводить головного менеджера свого приватного підприємства на директора державної компанії, що тісно вплетена до оборонного концерну держави. І це при явному колабораціонізмі й зрадництві К.Картошкіна!
Більше того – 16 жовтня 2015 р. у м.Миколаїв, під час відвідин ООО СП «Нібулон», Президент України П.Порошенко урочисто заявив: «І друга людина, якою я пишаюсь, яка є в моїй команді – це Костянтин Картошкін. Привітайте його оплесками». Пам’ятаєте, К.Картошкін заявив, що головним завданням підприємства є диверсифікація нових зовнішніх ринків. А російський ринок часом не зовнішній і чи не має дехто з владно-політичних кураторів Картошкіна там безпосередньо власних приватних інтересів (ну і державних нібито теж)?
Схоже, що ані уряд, ані Генпрокуратура, ані усілякі люстратори і борці зі зрадниками, ані СБУ не в силі завадити реінтеграції сепаратистів, колаборантів і агентів чужоземних розвідок до владних і оборонних структур держави Україна! Може тому, що в ній відсутні Закон «Про імпічмент Президентові України», Закон «Про колабораціонізм», стан війни під час війни тощо, проте присутні – АТО, амністія, «Мінськ-2», сваволя владних посадовців, безкарність вищого керівництва держави за порушення Конституції і чинного законодавства, суцільна корупція, кругова порука і «закон примусу до мовчання» тощо (чим не державна плутократія олігархічно-кланової мафії).
Нині ж, під дахом президентської партії «Солідарність» та Блоку Петра Порошенка К.Картошкін прагне стати депутатом Миколаївської міської ради (перший номер партійного списку). І, судячи з нахрапу та зухвалості нинішньої влади, депутатом його зроблять. А там – і до Києва прилаштують у депутатські, міністерські чи інші владні кабінети.
Що ж, співчуваю народові України, який, жертвуючи життями кращих своїх синів, привів до влади цих нових господарів життя. Вітаю ФСБ Російської Федерації! Вітаю й так званого гаранта за увагу та турботу до вірної йому особисто прислуги, попри те, що готова служити вона прислуговувати ще й ворогові. Дякуємо пане президенте за те, що вводите до системи державної оборони й до високих посад не лише шахраїв, а й сепаратистів і колаборантів!
Гарно і патріотично промови промовляєте, пане президенте (навіть англійською!), та вчинки ваші (й не лише вищезгаданий) чомусь кардинально протилежні словам! Іншими словами це називається – популізм, ще іншими – політична корупція, а ще іншими – брехня!
P.S. Вочевидь ті, хто називають себе чесними людьми і патріотами, мали би триматися подалі від так званої партії «Солідарність» й Блоку Петра Порошенка (як, до речі, й від «НФ» Яценюка), аби не засмальцювати власної репутації, або ж – припинити брехати про свої високі мотиви, щирі наміри та безкорисливі спонуки. Туди таких не беруть, їм потрібні або подільники, або шістки-відбувайли, або прислуговуючий персонал. Хіба ні? А Ви кажете: очищення… люстрація… Імітація і профанація!