Українську спілку письменників ігнорує наше Посольство в Ізраїлі?

Відомий науковець, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуку таку інформацію:

Щойно отримав листа від О.Деко з Ізраілю, який очолює там Спілку українських письменників. Ось що пише пан, що не зважаючи на свій вже досить поважний вік, намагається підтримувати в цій країні українське письменство та культуру. Втім, то й не зовсім лист, а швидше волання про допомогу

muzei_ukrainy“Доброго дня, пане Павло! Ой, несподіваний Ваш лист дав мені нову силу. Господи, можливо й мені поталанить мати підтримку, бо за українство чи за українську культуру скрізь душать і свої, й чужі русифікатори. Маю немало неприємностей від промосковського задолиза посла України Надоленка. Він повністю ігнорує українську спілку письменників, яку я створив 2005 року й очолюю. За те що я дотримуюсь політики незалежності України посольство мене ігнорує, а пітримує промосковську профашистську російську спілку, а при російській спілці два роки тому утворена нібито українська спілка письменників. Спілці, яка за Україну без українців і кошти на вигаданий журнал, який створено, щоб задушити “Соборність”. МЗС пробиває промосковським зрадникам публікації в Україні. На мої листи Надоленко не відповідає. Міністр МЗС не відповів, Азаров не відповів. У відкритому нещодавно українському культурному центрі дали творчий вечір “письменнику”, який не має жодної виданої книжки, їхньому ставленику, лікарю за професією, який лікує їх масажами, два вечора відвели Реріху, а на мої дві заявки – мені, автору більше тридцяти книжок, Дмитру Павличку, у якого вийшла велика книжка перекладів на івритську мову, яий обіцяє приїхати на свій вечір – Надоленко навіть не відповів. Надоленко хоче мати авторитет за рахунок зради інтересів України. У мене підготовлена до друку “Соборність” №№ 1-2 2013 року, до 200-річчя Тараса Шевченка, як організатор, готую книгу перекладів, моя книжка “Шевченківський календар”, видрукована у “Соборності”, вже два роки підготовлена до друку, але коштів нема жодних. Будь ласка, пане Павло Павлович, прошу Вас вступіть у контакт з Головою Всесвітньої Координаційної Ради паном Ратушним, він обіцяв допомогу, молю Вас поговоріть з ним – дайте мені хоч якусь допомогу, те що мене та мою роботу та діла української спілки душать зашморгом фінансового голоду робиться на користь Москви, яка хоче щоб Ізраїль був, а він і є, – промосковською проституткою. І це ще не все! З повагою та надією Олександр Деко”.

Коментар Михайла Ратушного у ФБ:nova_sich
Я знаю трохи цю ситуацію. Ми допомогли відбити пана Деко в ізраїльських судах проти промосковських сил і я звернувся до МЗС щоб в державній програмі на цей рік забезпечило виділнння коштів на видання журналу “Соборність”. Це справді унікальний чоловік. Єврей що видає україномовний журнал в Ізраїлі і бореться з російським шовінізмом в Єрусалимі. За це получає як від своїх так і ” наших”. З огляду на вік з ним просто ускладнена комунікація.

Від редакції:

Звертаємо на цю ситуацію керівництво МЗС України! Потім не говоріть про поразки на зовнішньополітичному фронті!

Tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.